Otel Halısı Özellikleri

17.03.2021
1.938

Otel Halıların Karakteristik Özellikleri

Oteller, konutlar, ofisler, restoranlar, mağazalar, bankalar, hastaneler, ticari ve toplumsal yerlere halı seçiminde dikkat edilmesi gereken temel husus; kullanım maksadına uygun ve estetik bir etraf yaratırken, kolay bakım imkanı üzere değişken ve işlevsel gereksinimlere da karşılık verebilmektir.

Duvardan duvara halılar; desen, renk ve doku seçiminde neredeyse sınırsız imkanlar sunar. Bu esneklik nedeniyle bilhassa kontrat uygulamalarında tercih edilirler. Düzgün kalitede bir kontrat halının olağan kullanımda aşınması mümkün değildir.

Yer döşemesi seçimi yapılırken; estetik tasalar ve seçilecek eserin performansı ortasında objektif bir istikrar kurulmalıdır. Kullanım emeli, kolay bakım imkanı üzere değişken ve işlevsel muhtaçlıklar bu denklemin başka değerli kesimleridir. Olağan olarak yanlışsız tercih halıdır. Halı; öbür yer döşemelerine kıyasla harika bir avantaj kombinasyonu sunar. Ticari uygulamalar için tercih edilmesi gereken kontrat halı; eksiksiz dayanıklılık ve kolay bakım imkanlarını sınırsız tasarım seçeneğiyle birleştirir. Günümüzde kontrat halıları, yüksek teknoloji eseridir. Elyaf teknolojisi ve halı üretim tekniklerindeki değerli ilerlemeler, halının tam manasıyla kullanım emeline uygun olarak üretilmesine imkan sağlar. Optimum performansa ulaşmak için, halının iplikli kısmını oluşturan elyaf (hav) ve dokuma çeşidi (yapısı) kullanım maksadıyla eşlenmelidir.

Satın alma kararını verecek kişi; iç mimar, dekoratör ya da üretici firmalardan profesyonel tavsiye almalıdır. Bununla birlikte planlama sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında genel bir bilgiye sahip olmak epey faydalıdır.

Whatsapp
Mehmet Yazıcı
Mehmet Yazıcı
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?